7. 1. 2011

4.oddíl dívčí


Čas schůzek:

Každý pátek od 16:30 – 18:00 (S výjimkou prázdnin)


Kontakt na vedoucí:

  • Natálie Prausová (Vůdce oddílu) – e-mail, telefon: 775 096 176
  • Šárka Vondrová (Zástupce vůdce) – e-mail, telefon: 733 566 342

Oddílový pokřik:

„Slunce, lesy, voda, vzduch,
V našem těle zdravý duch
Každá z nás má hnědý šátek
My jsme čtvrtý oddíl skautek. Hurá!“


Oddílové video – Poznej náš oddíl lépe


Nedávné akce:


Ohlédnutí za táborem 2017

Zima je dlouhá a proto mnoho z nás vzpomíná na slunečné dny typické pro letní čas. Obzvláště pak rády vzpomínáme na tábor a spoustu zážitků, které jsme spolu zažily. Minulý rok jsme začínaly naši pouť na Zdobíně u bratra Veverky, známého též pod přezdívkou Zorda. Na zahradě jejich rodinné chaty si totiž postavil TeePee, no naprostá bomba! Prostě pravý a nefalšovaný scout life, takový jaký ho máme nejradši!!! Dalším záchytným bodem naší výpravy bylo tajné místo – Zátluky, kde nás uchvátilo kouzlo altánku mezi rybníky. Čarovná to oblast. Naše další cesta vedla přes Les Království, kde nás v úporném vedru ovlažil a oblažil studený zázrak na dřívku – nanuk! Po této lahůdce se to už téměř samo šlapalo na legendární a oblíbenou základnu Ohio, kde jsme strávily příjemné i krušné chvilky. Myslím, že se nám všem zaryla do paměti velká bouřka a následný lijavec, který nás vyhnal z našich stanů i z celého Ohia. Přesun byl dramatický, ale ukázalo se, že když se chce, tak si všechny umíme sbalit krosny velice rychle. 😀 Z deště jsme se ale rychle vzpamatovaly, protože nás zachránila hacienda rodiny Hynkovy. Mary nás vřele přijala a odvážně si nás nastěhovala do domu. 🙂 Ranní přesun na Liščí horu byl z počátku trochu rozespalý, ale nakonec jsme svěží dorazily na chatu ke Smíškovi, kde jsme v útulné chaloupce strávily posledních 5 dní tábora. <3

Na všechny fotky z tábora se můžete mrknout zde. 😉


Vánoce naruby

I my jsme letos tradičně oslavily Vánoce a přivítaly Nový rok. Ač trochu netradičně – naruby. Finta spočívala v tom, přijít v co nejdůmyslnějším kostýmu na toto téma. Skautky si s tím hravě poradily a následovala dech beroucí módní přehlídka, při které se vilou nesly bouřlivé ovace a potlesk! Soutěž o nejlepší kostým vyhrála Nikolka, která projevila svou kreativitu a navíc získala novou přezdívku – Komoda. Proto kdož si není jistý, podotýkáme, že tombola není komoda. 🙂 Po vyčerpávajícím předvádění kostýmů jsme si ducha Vánoc navodily cukrovím a čajíkem, přičemž jsme nezapomněly ani na dárky. V této příjemné atmosféře jsme zhodnotily uplynulý rok a napsaly si nová předsevzetí. Následoval symbolický přípitek. To abychom se i v příštím roce tak rády scházely.

I Vám přejeme šťastný rok 2018 plný pohody a všeho dobrého!


Svojsíkovy závody 2017 v Trutnově

22.Apríla jsme se zúčastnily Svojsíkových závodů a to jmenovitě Nikolka Skutová, Kateřina Seitlová, Anetka Skutová, Barča Veselá, Anička Tauchmanová, Annie Veselá a Majda Humlová. Záda jim kryla Delfouš, Slůně a Mary 😀 AKA Natálka Praussová, Šárka Vondrová a Marie Hynková. Holkám se vedlo velmi dobře a odnesly si plus mínus krásných 371 bodů.


Přespání na vile

Dne 26.11. jsme se ve 14:00 sešly na naší skautské vile, abychom spolu strávily milé chvilky. Abychom se cítily v klubovně příjemně, začaly jsme celou akci rychlým a radikálním úklidem. Celá naše akce se nesla v duchu televizního vysílání, proto jsme začaly svačinou, jakožto Snídaní s Novou. Následovaly Rady ptáka loskutáka, kde jsme si vyrobily pomocí čtvrtky, temper a potravinové fólie takzvaný umělý mráz. Potom následovala show s názvem „Box of lies“ (Krabice lží), kde jsme si zkusily tak trochu blafovat. Večerním megafilmem se stal snímek „V hlavě“, kde jsme se dozvěděly něco o tom, jak fungují naše emoce. Jako další jsme do našeho „televizního programu“ zařadily strhující dokumentární film nesoucí název „Je s námi konec“ (Before the flood), který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. Druhý den po snídani následovala repríza zábavné show „Tvoje tvář má známý hlas“, kde se ukázala nejedna celebrita! Po obědě výborném jako od Jirky Babicy jsme se rozešly do svých domovů se spoustou nových zážitků.

Všechny fotky z akce zde 🙂


Hrabání listí

V sobotu, 26.11. se na naší Zlatničce konala každoroční oblíbená akce, která stmeluje – Hrabání listí. Ač byl víkend a my si mohly přispat, neohroženě jsme se sešly již v 9 hodin ráno na vile a začaly s nadšením hrabat. Jelikož se nás sešlo dostatek, listíčko bylo za malou chvíli shrabáno a uklizeno v přistavěném kontejneru. Akci jsme si moc užily, udělaly dobrý skutek a příští rok se těšíme zase!


Výroba adventních věnců

Jelikož se blíží Advent, tradičně jsme si každá vyrobila typickou ozdobu tohoto svátku, adventní věnec. Všechny věnečky se moc povedly a proto si je můžete prohlédnout v naší galerii.

Přejeme krásný předvánoční čas!


Stínadla 12.11.2016

Dne 12. 11. 2016 jsme se opět zúčastnily neuvěřitelné atmosféry bouřících se Stínadel! Boje o Velké Vonství mezi Losnou a Mažňákem byly nespoutané a velkou část hry i vyrovnané. Avšak Mažňákovci své síly lépe rozvrhli a v plnění jednotlivých úkolů byli úspěšnější. Proto i tento rok Mažňák obhájil svou pozici a stal se znovu Velkým Vontem! Také naše děvčata bojovala čestně a hájila zájmy svého kandidáta, a proto děkujeme! Kdo vyhraje příští volby? Dokáže někdo přeprat silného Širokka a ukrást mu hlavolam ježka v kleci? Kdo vyzraje na mazané Rychlé Šípy a najde jejich vlajku? A co na to Jan Tleskač?!

Více fotek z akce zde 🙂


 

Zázvorová limonáda *AKA „Co skrývá Minerva?“

20.5.2016 Oddílová schůzka

20160520_194653

Klikni a zjistíš.

*(Also known as)


UZLOVACÍ ZÁVODY

V sobotu jsme se zúčastnily uzlovacích závodů. Utržily jsme i krásné 1. místo. 🙂

Fotografie zde (Jméno: Uzel; Heslo: Ambulančák)

 


SNÍDANĚ NA VILE 

V sobotu 20. 2. 2016 jsme se sestřičkami společně posnídaly a oslavily tak den sesterství, který byl následující pondělí. Přečtěte si, co píše od dni sesterství Vlasta Macková (náčelní) 🙂

Fotografie zde (Jméno: Skautky; Heslo: Marmeláda)


LISTOVÉ DOVÁDĚNÍ 2015

Neznámého dne, neznámého měsíce, neznámého ročního období, podzim nebo zima?

„Padá listí zlaté rudé, je ho plná zahrada.

A co potom padat bude, až to listí opadá?

Potom bude padat sníh, co ho bude ve větvích.

Co ho bude všude, všude, jen to slunce bude rudé.“

Více fotografií zde (Jméno: Skautky; Heslo: Radost)


POTRAVINOVÁ SBÍRKA

Dne 21. 11.2015 jsme pomáhaly farní charitě ve Dvoře Králové n.L. v rámci Národní potravinové sbírky, jelikož některým sestřičkám po hrabání listí zbyla ještě spousta sil a byla chuť pomáhati.

„Bez práce nejsou koláče ani Smetana.“

Více info o NPS zde a Fotografie zde


HRABÁNÍ

Dne 21. 11. 2015 se dopoledne konalo střediskové hrabání listí, tak jsme neváhaly a zúčastnily se. Bylo nás hodně s hráběmi, venku svítilo slunce a rychle to utíkalo.

„Padá na zem suché listí,
stromy půjdou brzy spát.
Každý přece stadno zjistí,
že už nastal listopad.“


STÍNADLA

Tam Tam 14. 11. 2015:
Ve Stínadlech to opět vřelo a velkým Vontem se stal…wait for it… Mažňák!

„A víte, kdo tenkrát namaloval ježka na tu zeď?…
V klubovně si o tom promluvíme.
Teď hlavně, ale už jsme na Vontské radě
A ať nás cestou Vontové nechytí!“ – Rychlé šípy

Jak to vypadalo? Fotografie zde.


ZAZIMOVALY JSME PTAČÍ PARK
Dne 7. 11. 2015 se 4. oddíl dívčí zúčastnil podzimní akce
na Josefovských lukách. Více info zde.

Tažní ptáci

Odletěli, už tu nejsou,
copak asi vidí cestou?
Opustili sady, háje,
odletěli v jižní kraje.
Odletěli na čas krátký,
na jaře se vrátí zpátky.


STOLETÍ SKAUTEK (24. 10. 2015 Praha)

Zúčastnily jsme se oslavy 100 let od založení prvního dívčího oddílu v Čechách. Akce se konala ve skautském institutu v Praze. Bylo krásné slunečné počasí a krásy Prahy nás úplně pohltily.

„Jednou skautem – navždy skautem.“ – A. B. Svojsík


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *